Натпревар со драстичен пад на коефициентот (20.03.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската национална лига – Југ кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 20:45 се сретнуваат екипите на Таунтон и Чипенхем. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, едно реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија три победи и два порази.

Таунтон – Чипенхем – 1 @ 2.15  во 22Bet

Почетната вредност за победа на Таунтон беше 3.63, а во моментов бележи пад од скоро 41% и се плаќа со квота 2.15 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*