Тикет на денот (среда, 20.03.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Ништо подобра понуда немаме ниту денес, но барем од утре ќе се подобри и на програмата ќе истрчаат репрезентациите. Ова е нашиот предлог супер дабл за денес.

Беркане – Магреб Фез – 1Х&0-2 @ 1.83 во Mozzart

Ботола лигата од Мароко стана доста популарна откако оваа земја стекна популарност на Мундијалот во Катар. На шест кола пред крајот на првенството, само две екипи можат да се надеваат на титулата. Тоа е актуелниот шампион ФАР Рабат кој има четири бода повеќе од сериозниот конкурент Раја Казабланка. Екипата на Беркане игра добро и оваа сезона, а во минатата завршија на шестото место. Сега се на 4-та позиција со само бод помалку од третопласираниот ФУС Рабат. Таа позиција носи квалификации во афиканските купови и тоа е крајната цел за овој тим. Гостите пак се на 10-та позиција и единствената цел за оваа сезона им е навремениот опстанок. Овде очекуваме домаќините да останат непоразени и типуваме 1Х&0-2 гола со квота 1.83 во Mozzart.

Халифакс – Честерфилд – 1Х&2+ @ 2.46 во Bet365

Халифакс е еден од тимовите во 5-та лига кои малку подоцна „запалија“. Сепак, шансите за да стигнат до плеј оф се големи и веруваме дека ќе стигнат помеѓу првите седум на крајот на сезоната. Имаат натпревар помалку и тоа е овој дуел со лидерот Честерфилд. Гостите играат фантастично и кога се растеретени и релаксирани. Халифкас има голема шанса со победа да стигне до шестата позиција, а во наредните натпревари да се обиде и до третата позиција. Овде очекуваме домаќините да останат непоразени и типуваме 1Х&2+ со квота 2.46 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*