Натпревар со традиција (20.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Национал лига се сретнуваат екипите на Велдстоун и Бромли.

Велдстоун е на 16-то место со вкупно 46 бода и учинок од 12 победи, 10 реми и 13 порази.

Бромли е на 3-то место со 67 бода кои ги имаат освоено преку 18 победи, 13 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели гол се постигнува на двете страни, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.57 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*