Тикет на денот е-Спорт (19.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По завршување на воведниот дел на PGL Major Copenhagen 2024, сега ни следат натпревари од четврото коло по кое ќе бидат познати тимовите кои ќе заиграат во елиминациската фаза.

Legacy – Apeks – 1 @ 2.50 во Bet365

Legacy има победа против Furia и порази од Cloud9 и GamerLegion со кои падна до 10. место на табелата, додека Apeks загуби од Pain и Imperial, а славеше против Amkal. Legacy, сепак може да се пофали со три победи на претходните пет меча во сите натпреварувања, додека Apeks игра мизерно во последно време и загуби дури четири пати во последнава недела. Ние предлагаме 1 со квота 2.50 во Bet365.

Ecstatic – Imperial – 2 @ 1.72 во 22Bet

Денеска еден од овие два тима ќе обезбеди место во следната фаза, но за тоа му е потребен триумф. Очекуваме непредвидлив натпревар со пресврти и веруваме дека нијанси во квалитетот ќе го решат прашањето за победникот. Imperial има победи против Ence и Apeks во досегашниот дел од турнирот, додека Ecstatic славеше против тимови кои не се многу конкурентни за висок пласман, The MongolZ и Lynn. Наш предлог е 2 со коефициент 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*