ТИП НА ДЕНОТ (19.03.2024, 20:45) БРАДФОРД СИТИ – НОТС КАУНТИ

Тип на денот
Тип на денот

Денес има многу мала понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од англиската четврта лига (Лига два) помеѓу Брадфорд Сити и Нотс Каунтри.

Брадфорд со пад на формата

Брадфорд моментално се наоѓа на 15-то место на табелата и во последно врема има пад на формата. На последните два меча запиша два порази, па тоа доведе до пад на табелата и моментално заостанува седум бода од местата кои водат во плејоф за повисок ранг. Реално пред почетокот на сезоната и малкумина очекуваа овој тим да се бори за пласман во повисок ранг, но како што одминуваше сезоната сепак шансите за тоа се зголемуваа. Со победа на овој меч Бредфорд ќе се врати во трка за едно од првите седум меча, па овој меч може да биде клучен за понатамошниот дел од сезоната. Домашниот терен сигурно ќе биде предност, па Брадфорд се наоѓа пред императив победа.

Нотс Каунти никако да се врати каде припаѓа

Овој клуб не ги живее најдобрите денови и во минатото играше во погорните лиги, а моментално се „мачи“ во четврти ранг. Притоа се наоѓа во долниот дел од табелата и ќе треба да се бори за опстанок до крајот на сезоната. Сепак, во моментов е далеку од опасната зона, но се наоѓа во исклучително лоша форма. Имено, Нотс Каунти освои само еден бод на последните пет меча и запиша четири порази. Ова гостување е по традиција тешко и доаѓа во лош момент, па тешко дека ќе успее да избегне пораз. Нотс Каунти лошо игра на гостувањата и поголем дел од бодовите ги освојува на домашен терен.

Очекување

Квалитетот и формата се на страната на домаќинот, па очекуваме да ги освои трите бода, иако тоа нема да биде воопшто лесно.

ТИП:

Брадфорд – Нотс Каути – 1 @ 1.90 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*