Тикет на денот (вторник, 19.03.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Понудата е таква каква што е, но се навикнавме на тоа за време на репрезентативните паузи. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Бредфорд Сити – Нотс Каунти – 1Х&4+ @ 3.60 во Mozzart

Бредфорд и Нотс Каунти ќе можат да играат еден релаксиран натпревар кој би требало да се изигра во рамките на 36-то коло, но во тој момент беше одложен. Двата тима започнаа одлично оваа сезона, а тоа посебно може да се каже за гостите кои „газеа“ пред себе на почетокот на сезоната. За жал како што изминуваше времето не го издржаа притисокот, па сега се на 17-то место со 48 бода. Евентуалниот триумф над Бредфорд би им бил надеж дека ќе можат до пласман во плеј оф со оглед на тоа што ќе имаат само 6 бода помалку од последниот тим во зоната за доигрување. Домаќините во еден момент потполно испаднаа од форма и тоа придонесе да се преселат на вториот дел на табелата. Ние овде очекуваме Бредфорд да останат непоразени на натпревар со многу голови. Типуваме 1Х&4+ со квота 3.60 во Mozzart.

Бабелзберг – Кеминцер – Т22+ @ 2.75 во Bet365

Исто и овде имаме заостанат натпревар кој ни доаѓа од германската регионална лига. Двата тима од северот на Германија ќе играат и следната сезона во овој ранг, а системот на натпреварувањето дозволува само една екипа да оди во повисока лига. Домаќините не можат да се пофалат со добра форма особено поради поразот во минатото коло од тимот на Херта 2. Гостите пак запишаа две последователни победи, па на овој дуел влегуваат со одлично расположение. Ние веруваме дека Кеминцер на овој дуел може да постигне најмалку два погодоци и типуваме Т22+ со квота 2.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.90

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*