ТИП НА ДЕНОТ (18.03.2024, 20:45) КРОУЛИ – СТОКПОРТ

Тип на денот
Тип на денот

Денес има многу мала понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од англиската четврта лига (Лига два) помеѓу Кроули – Стокпорт.

Кроули го брка плејофот

Кроули оваа сезона игра над сите очекувања и моментално се наоѓа на средина на табелата. Притоа, заостанува само два бода од 7-то место кое води во плејоф за повисок ранг, па сигурно до крај ќе се бори за тоа, Инаку целта на Кроули оваа сезона беше да обезбеди опстанок во лигата, но сега амбициите се мнигу повисоки после серијата на добри резултати. Кроули се наоа во одлична форма и на последните пет меча запиша четири победи, па атмосферата во тимот е на одлично ниво. Сега на гости им доаѓа еден од најсилните тимови во лигата, но нема лесно да се предаде.

Стокпорт гледа кон повисок ранг

Стокпорт моментално се наоѓа на второто место на табелата, а целта на овој тим е да заврши на едно од првите три места кои водат во повисок ранг. Меѓутоа, овој тим во последно време не е во добвра форма и има само една победа на последните пет меча. Тоа го дведе тимот во непријатна позиција бидејќи сега неколку тима му дишат во врат и си ја загрози позицијата. Поради тоа нема право на кикс и на ова гостување оди по три бода, но тоа нема да биде воопшто лесно. Кроули дома игра одлично и тешко губи, но сепак квалитетот е на странат на Стокпорт.

Очекување

Дуел на два тима кои играат отворен фудбал за гол повеќе од противникот, па очекуваме ефикасен меч со голови на двете страни.

ТИП:

Кроули – Стокпорт – ГГ3+ @ 2.10 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*