ТИП НА ДЕНОТ (17.03.2024, 20:45) ИНТЕР – НАПОЛИ

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а во фокусот секако ќе биде дербито во Серија А помеѓу Интер и Наполи.

Интер многу блиску до титулата

Интер игра фантастична сезона и е многу блиску до титулата иако се уште е март месец. „Нероаѕурите“ се во фантастична форма и во серија на победи, а оваа сезона особено добро играат во дерби натпреварите, на голема радост на фановите. Тимот е разочаран поради елиминацијата од Лигата на шампиони каде беше елиминиран од Атлетико после изведување на пенали. Меѓутоа, во Серија А игра одлично и Инзаги има голем ростер на фудбалери, а оваа сезона и нема големи проблеми со повреди. Сега на гости им доаѓа големиот ривал и сигурно ќе сакаат со победа да ја поправат атмосферата во тимот после елиминацијата од ЛШ. Во првиот меч Интер беше супериорен, а сега додатна предност ќе биде домашниот терен.

Наполи брка излез во Европа

Актуелниот шампион на Италија оваа сезоа е најголемо разочарување. Буквално не личи на себе и Наполи моменатлно се наоѓа на 7-то место на табелата. Во октомври беше направена тренерска смена после лошиот старт на сезоната, но со доаѓањето на Мацари резултатите само станаа полоши. Сега пристигна нов тренер, но тешко дека нешто ќе може да се спаси од оваа сезона. Наполи сепак не е далеку од местата кои водат во Европа, па до крајот на сезоната ќе има за цел да обезбеди пласман во Лига Европа. Во последно време тимот е во добра форма и нема пораз на поседните пет меча во Серија А и моментално се наоѓа на 7-то место на табелата. Сепак, ова е едно од најтешките гостувања во лигата па и реми ќе биде голем успех за овој тим.

Очекување

Квалитетот и формата се на страната на Интер, но дерби натпреварите на овие два тима по традиција изобилуваат со голови, па веруваме дека така ќе биде и овој пат.

ТИП:

Интер – Наполи – 3+ @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*