Тикет на денот е-Спорт (18.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Откако вчера беа комплетирани првото и второто коло на PGL CS2 Major Copenhagen 2024 Challengers Stage, денеска продолжуваат дуелите од третата рунда по која ќе стане јасно кои тимови ќе бидат на праг до пласман во нокаут-фазата.

Imperial – Apeks – 2 @ 2.06 во 22Bet

Imperial има болни спомени од претходниот меч против Apeks (0-2), па затоа денеска ќе влезе внимателно во дуелот, но и со голема желба за одмазда. Сепак, Apeks ни доаѓа како фаворит по стартната победа на турнирот и ќе се обиде да го нокаутира Imperial со цел да се приближи до пласман во следната фаза од елитнот натпреварување во CS2. Наш предлог е 2 со коефициент 2.06 во 22Bet.

GamerLegion – Legacy – 2 @ 2.25 во Bet365

GamerLegion славеше во првото коло против Amkal, но потоа загуби очекувано од Saw. Од друга страна, Legacy ја прегази Furia во првата рунда, но потоа немаше среќа и се падна против Cloud9 при што доживеа пораз. Овие екипи досега немаат одиграно меѓусебен дуел, но наш фаворит ќе биде Legacy кој има четири победи на претходните пет меча во сите натпреварувања, додека GamerLegion триумфираше само двапати во истиот период. Ние предлагаме 2 со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*