Тикет на денот е-Спорт (16.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска сакаме да ја разбиеме малата монотонија со дуелите од CS2 и затоа во нашиот тикет од е-Спортот ќе ви понудиме меч од Valorant.

Sentinels – Karmine Corp – 2 @ 1.83 во Bet365

Sentinels ќе се судри со Karmine Corp во рамки на второто коло на VALORANT Champions Tour 2024: Masters Madrid, откако претходно во првиот меч триумфираа против ривалитe. Sentinels беше подобар од Heretics со 2-1, додека Karmine ги декласира FunPlus со 2-0. Очекуваме возбудлив натпревар меѓу две екипи кои (најверојатно) ќе ги гледаме и во нокаут-фазата на турнирот. Наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

Edward Gaming – Gen.G – 2 @ 1.53 во 22Bet

Gen.G доаѓа како фаворит во оваа пресметка поради подобрата форма од Edward Gaming. Сепак, и двете екипи остварија победи во првиот меч од турнирот. Edward Gaming славеше против Paper Rex додека Gen.G го надигра Loud со 2-1. Победа во овој меч ќе значи и пласман во полуфиналето на Upper Bracket, па затоа ние ви предлагаме 2 со квота 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*