Тикет на денот (сабота, 16.03.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште овој викенд понудата ќе биде одлична, па потоа ни следува малку „сушен“ период, но тоа не значи дека ќе ве оставиме без потребните дневни информации. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Фросиноне – Лацио – 2 @ 2.15 во Mozzart

Фросиноне е дел од црвената зона, но не е далеку од екипите кои се наоѓаат на сигурно. Сепак тоа што треба да нагласиме е фактот дека овој тим во последните пет натпревари запишаа само едно реми, а се останато им е пораз. Лацио од друга страна беше во топ форма до пред некој период, а сега прикажува доста лоши игри и запиша четири последователни порази. На овој дуел делува дека Римјаните можат да ја прекинат лошата серија, па очекуваме да победат. Типуваме 2 со квота 2.15 во Mozzart.

Хетафе – Жирона – 2 @ 2.30 во 22Bet

После триумфот над Селта, Хетафе запиша две реми и два порази, па досега имаат собрано 35 бода и тоа е доволно за да се наоѓаат на сигурно, поточно на 12-та позиција на табелата. За овој тим приоритет е опстанокот, па фановите можат да бидат задоволни со досегашниот учинок. Жирона ја напушти лидерската позиција и се наоѓа на второто место на табелата, а доколку успеат да стигнат до пласман во Лигата на шампиони ќе остварат голем успех. Овде веруваме дека Жирона може да земе три бода, па типуваме 2 со квота 2.30 во 22Bet.

Андерлехт – Кортрајк – 1/1 @ 1.80 во 20Bet

Андерлехт го врати својот сјај, можеби не комплетно, но се на добар пат за да обезбедат пласман во најмала рака во Лигата на шампиони. Се наоѓаат на втората позиција со 6 бода зад Ројал Унион, но до крајот има уште многу, па не може да ги отпишеме ниту од борбата за титула. Кортрајк од друга страна е на дното на табелата со само 21 бод и тие ќе се борат за опстанок и ништо повеќе. Домаќините на овој дуел се огромни фаворити, па очекуваме да земат лесни три бода на овој натпревар. Типуваме 1/1 со квота 1.80 во 20Bet.

Порто – Визела – 1/1 @ 1.62 во Bet365

Порто е на 3-та позиција на табелата во португалската Примера лига, но некако како да заостанаа во борбата за титулата. Пред нив се Бенфика со 6 бода и Спортинг со 7 бода и натпревар помалку, па да се неутрализира оваа разлика ќе биде доста тешко. Визела од друга страна е дел од црвената зона и сметаме дека немаат капацитет за да го надиграат Порто. Овде очекуваме домаќините да доминираат и типуваме 1/1 со квота 1.62 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 14.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*