Тикет на денот е-Спорт (15.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе го следиме мини-турнирот Tipsport Cup Winter 2024, чиј награден фонд е 12.783 евра, а на истиот ќе настапат четири познати екипи и тоа се Team Sampi, Dynamo Eclot, Sinners Esports и Unity Esports.

Team Sampi – Eclot – 2 @ 1.72 во Bet365

Team Sampi до денешниот меч имаше четири победи и еден пораз на претходните пет натпревари, додека Dynamo Eclot загуби на четири од претходните пет пресметки во сите натпреварувања. Победникот од оваа средба ќе напредува до малото финале, додека поразениот се сели во Lower Bracket и ќе бара втора шанса за место во големото финале. Нас нè интересираат меѓусебните средби на овие екипи, а во нив убедливо води Eclot со 4-1, меѓу кои е и триумфот пред три недели. Наш предлог е 2 со коефициент 1.72 во Bet365.

Sinners – Unity – 2 @ 3.04 во 22Bet

Sinners никако не може да пронајде лек за Unity Esports, кој веќе три пати славеше во меѓусебните средби и ќе ја има фаворитската улога и во денешниот дуел. Очекуваме голем отпор од страна на Sinners, кој покажа дека може да се натпреварува и со многу поквалитетни состави од Unity, но сè зависи од тактичката поставеност која ќе ја имаат тимовите. Ние предлагаме 2 со квота 3.04 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.22

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*