Натпревар со драстичен пад на коефициентот (15.03.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од австриската втора лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:10 се сретнуваат екипите на Хорн и Стрипфинг. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи и три порази, додека гостите во истиот временски период остварија една победа и четири порази.

Хорн – Стрипфинг – 1 @ 1.95 во Mozzart

Почетната вредност за победа на Хорн беше 2.40, а во моментов бележи пад од скоро 19% и се плаќа со квота 1.95 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*