Натпревар со традиција (15.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Реал Сосиедад и Кадиз.

Реал Сосиедад е на 6-та позиција со вкупно 43 бода кои ги имаат освоено преку 11 победи, 10 реми и 7 порази.

Кадиз е на 18-то место со вкупно 22 бода и учинок од 3 победи, 13 реми и 12 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели добитен е типот НГ, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 1.45 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*