Бундеслига 26-то коло: Најава, анализа и предлог типови

После ова коло следува двонеделна пауза во првенството, а за тоа време на терен ќе ги гледаме репрезентациите. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Келн – Лајпциг – 2&2+

Во лош момент кај Келн доаѓа тимот на Лајпциг. Биковите врзаа две победи во Бундеслигата, а помеѓу нив се изигра фантастичниот натпревар во Мадрид, но ремито не беше доволно за да продолжат понатаму. Келн е на 16-то место и тоа им носи пласман само во баражот, но веднаш зад нив е Мајнц. Овде Лајпциг е фаворит, а ние типуваме 2&2+ со квота 1.78 во Mozzart.

Дармштат – Баерн – 2&T23+

Не му се пишува добро на домаќините во мечот со Баерн. Баварците „стегнаа“ после големите пропусти оваа сезона и тоа во последните 10 дена го плати Лацио во ЛШ и Мајнц во Бундеслигата. Дармтштат се враќа во Цвајт после само една сезона, а претходниот пат кога беа во елитата се задржаа само две сезони. Овде типуваме 2&T22+ со квота 1.63 во Bet365.

Хајденхејм – Менхенгладбах – ГГ3+

Мечот на сезоната Борусија го загуби пред неколку дена. Поразени беа во ¼ финалето од ДФБ купот од третолигашот Сабрикен и така ја испуштија шансата да одат до финале на ова натпреварување. Хајденхејм е во многу лоша форма и после серијата без пораз сега немаат победа веќе четири кола. Ние овде типуваме ГГ3+ со квота 1.85 во 22Bet.

Мајнц – Бохум – 1Х&0-3

Домаќините се на претпоследното место на табелата и ако не успеат да се преместат едно место нагоре ќе мора да се преселат во втората лига. Не е сигурно ниту Бохум, после серијата лоши резултати, но тие барем се над цртата со солидни 7 бода предност. Во минатото коло Мајнц доживеа дебакл во Минхен, а овде очекуваме да останат непоразени. Наш предлог е 1Х&0-3 гола со квота 1.72 во 20Bet.

Унион Берлин – Вердер – Х2

Три кола за победа не знаат овие два тима. За гостите ситуација е малку поповолна и се далеку од зоната за елиминација. За Берлинците пак ситуацијата е повеќе алармантна и се над зоната за елиминација заедно со Бохум и Волфсбург, а сите три конкурентни имаат по 25 бода. Според моменталната ситуација гостите се во подобра форма, па Вердер очекуваме да бидат непоразени и типуваме Х2 со квота 1.75 во Mozzart.

Волфсбург – Аугсбург – ГГ

За Волците овој натпревар може да значи многу кога е во прашање следната сезона во Бундеслигата. Моментално не се на завидна позиција, но имаат предност од 7 бода во однос на Келн кој е во зоната за елиминација. Домаќините играат доста слабо, а се уште се без победа во 2024 година. Против Аугсбург пак немаат избор и мора да одат на победа. За разлика од нив, гостите се во лагодна позиција и после три победи стигнаа до 9-то место на табелата. Како и да е, овде ние очекуваме голови на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.65 во Bet365.

Хофенхајм – Штутгарт – Т22+

За Швабите секој меч до крајот на сезоната ќе биде мало финале, особено ако и понатаму имаат намера да играат во ЛШ. Нема да биде лесно за нив за да го задржат одличното трето место бидејќи имаат и голема конкуренција зад себе. Хофенхајм после сензационалната победа во Дортмунд, а потоа и против Вердер, изгуби во Франкфурт, но тогаш поголем дел од натпреварот го играа со играч помалку. Ние овде очекуваме гостите да постигнат најмалку два гола, а коефициентот за Т22+ изнесува 1.65 во 22Bet.

Фрајбург – Леверкузен – 2

Ако донесат три бода од Фрајбург, Леверкузен ќе може веќе да се спрема за славење. Ќе останат 24 бода во оптек, но ќе имаат 10 повеќе од Баерн што не е воопшто мала и наивна разлика. Фрајбург играше тежок натпревар во Лондон и прашање е колку се „свежи“ и колку имаат сила да се спротивстават на Леверкузен. Типуваме 2 со квота 1.58 во 20Bet.

Дортмунд – Ајнтрахт – 1&2+

За крајот на колото, пред паузата, ќе се изигра дуелот помеѓу Дортмунд и Франкфурт. Милионерите се среќни за пласманот во ¼ финалето од ЛШ, но дуелот со ПСВ беше се освен лесна игра. Ајнтрахт од друга страна испаднаа од Европа и се ќе сакаат да обезбедат пласман во европските купови за наредната сезона. Овде очекуваме бодовите да ги земе Дортмунд и типуваме 1&2+ со квота 1.88 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*