Тикет на денот е-Спорт (14.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ќе следиме два натпревари од Arabian League Spring 2024 кои се играат во рамки на 11. коло од турнирот.

Anubis Gaming – GnG Esports – 1 @ 1.36 во Bet365

Anubis сè уште е во игра за топ-4 на турнирот кои водат во плејофот, но против себе го има GnG кој не смее лесно да се отпише. Оваа пресметка има голема важност за двата тима, но дефинитивно од поголемо значење е за Anubis кој со победа ќе напредува до посакуваните позиции. Единствен проблем кај Anubis е тоа што има четири порази по ред, но веруваме дека таа црна серија ќе биде прекината денеска. Наш предлог е 1 со коефициент 1.36 во Bet365.

Twisted Minds – One More Esports – 1 @ 1.53 во 22Bet

Twisted Minds славеше на последните две меѓусебни средби против One More Esports и затоа ќе биде фаворит и во денешниот меч. Победа ќе значи и битка за трето место во групната фаза, а не гледаме зошто не би се случило такво нешто со оглед на тоа дека One More Esports е пред елиминација од турнирот. Ние предлагаме 1 со квота 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.08

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*