Тикет на денот (четврток, 14.03.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечер на програмата се реванш натпреварите од 1/8 финалето на Лига Европа и на конференциска лига, па ќе дознаеме кои тимови ќе го продолжат натпреварувањето.

Вест Хем – Фрајбург – 1 @ 1.75 во Mozzart

Ова е веќе четврт дуел каде што се сретнуваат овие два тима. Беа дел од истата група во Лига Европа,  а заедно продолжија и понатаму. Во групата Вест Хем во двата натпревари победи, но Фрајбруг пред седум дена беа поуспешни и победија со минимален резултат од 1-0. Предноста не е голема, но не е ниту мала. Англискиот тим во неделата изигра доста слабо против Барнли и одвај спаси бод на крајот и покрај водството од два гола. Фрајбург беше значително поуспешен и славеше против Бохум со резултат 2-1. Овде поради домашниот терен, ние предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.75 во Mozzart.

Славија – Милан – ГГ3+ @ 1.90 во 22Bet

Росонерите стекнаа два гола предност после првиот натпревар на Сан Сиро. Можеби малку кој очекуваше 6 гола во Милано, но фановите уживаа во таа голеада. Пред чешкиот тим сега е тешка задача за да надомести два гола минус, особено бидејќи не важи правилото за гол во гости. Во првенството, домаќините во неделата славеа со 4-0 против Теплице, но исто така три бода зеде и Милан против Емполи постигнувајќи само еден погодок. Овде очекуваме повторно многу голови, па се одлучивме да типуваме ГГ3+ со квота 1.90 во 22Bet.

ПАОК – Динамо Загреб – 1&2+ @ 2.30 во Bet365

Малку беше изненадувачки победата на Динамо над ПАОК пред седум дена, особено поради фактот што Грците не постигнаа гол. Поразот на Максимир повлече уште еден пораз за грчкиот тим и тие во домашното првенство беа проазени и од градскиот ривал Арис. Динамо пак немаа многу проблеми и остварија лесна победа во хрватската Супер лига против Славен од Копривница со резултат 5-2. Ние овде очекуваме дека Грците ќе дадат се од себе и ќе победат без поголеми проблеми. Наш предлог е 1&2+ со квота 2.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.65

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*