Натпревар со драстичен пад на коефициентот (14.03.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од Лига Европа кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 21:00 се сретнуваат екипите на Аталанта и Спортинг. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три реми и два порази, додека гостите во истиот временски период запишаа три победи и две реми.

Аталанта – Спортинг – 1 @ 1.91 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Аталанта беше 2.25, а во моментов бележи пад од скоро 15% и се плаќа со квота 1.91 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*