Натпревар со традиција (14.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на ОАЕ Лигата ќе се сретнат екипите на Ал Ахли Дубаи и Ал Батех.

Ал Ахли Дубаи е на 3-то место со вкупно 30 бода кои ги имаат освоено преку 9 победи, 3 реми и 2 порази.

Ал Батех е на 8-та позиција со 19 бода и учинок од 5 победи, 4 реми и 5 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато вкупно три пати и на сите тие дуели, гол постигнува само едниот тим, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 2.06 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*