Тикет на денот е-Спорт (13.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се играат шест натпревари во рамки на ESL Challenger League Season 47: Europе, а ние ги избравме најдобрите два во нашиот тикет од е-Спортот.

Sangal – KOI – 1 @ 2.37 во Bet365

Sangal е на првата позиција со две победи и на чекор до пласман во четвртфинале на турнирот, а против себе го има незгодниот KOI, кој оствари една победа на почетокот на натпреварувањето. Овие екипи досега не се сретнале, но со оглед на нивните перформанси во воведниот дел, може да забележиме дека играта на Sangal отстапува од таа на ривалот, па затоа ви предлагаме 1 со коефициент 2.37 во Bet365.

Alternate Attax – Sinners – 2 @ 1.57 во 22Bet

Sinners славеше на сите четири меѓусебни дуели против Alternate Attax и ја има фаворитската улога во овој натпревар. Sinners, сепак, немаа добар почеток на турнирот затоа што беа поразени во воведното коло, додека Alternate Attax славеше против brazylijski luz. Очигледно Sinners многу добро знае како да се постави против Alternate Attax, а тоа го покажуваат и нивните меѓусебни резултати. Наш предлог е 2 со квота 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.72

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*