Тикет на денот (среда, 13.03.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечер ќе ги комплетираме учесниците во ¼ финалето од ЛШ. Останаа уште реванш натпреварите во Дортмунд и Мадрид за да се комплетира оваа рунда. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Дортмунд – ПСВ – ГГ3+ @ 1.75 во Mozzart

Од овие два тима кој и да оди во ¼ финалето ќе биде најпријатно изненадување на ова издание од Лигата на шампиони. Далеку од тоа дека Борусија и ПСВ се слаби тимови, но во претходните сезони немаа многу успеси во Европа. Првиот натпревар во Ајндховен е завршен без победник, па сега за нијанса поголеми шанси има германскиот тим. Сепак оваа сезона и ПСВ игра одлично, па си имаат свои шанси. Ние решивме овде да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ3+ со квота 1.75 во Mozzart.

Борнмут – Лутон – ГГ3+ @ 1.82 во 22Bet

Натпреварот помеѓу овие два тима беше прекинат во моментот кога на тревата се сруши Том Локер, капитенот на Лутон. Тогаш беше во тек 60-та минута, а резултатот беше 1-1. Се одлучи тој натпревар да не продолжи и да се изигра нов од почеток. Овој дуел е многу важен за гостите кои грчевито се борат за опстанок и никако да ја напуштат зоната за елиминација. Двата тима во минатиот викенд ремизираа. Борнмут зеде бод против Шефилд, додека Лутон пак во продолжението зеде бод од Кристал Палас. Ние овде типуваме ГГ3+ со квота 1.82 во 22Bet.

Питерборо – Стивенејџ – 1 @ 1.83 во Bet365

Домаќините имаат четири врзани победи во Лига 1 и го напаѓаат директниот пласман во Чемпионшип. Моментално се на 5-та позиција на табелата со 7 бода помалку од Дерби кој е на втората позиција, но имаат и два натпревари помалку. Гостите се во зоната за пласман во плеј оф и остатокот меѓу првите шест тимови им е краен домет бидејќи имаат двоцифрен заостаток зад водечките двајца. Исто така и гостите се без пораз во последните четири кола, а за тоа време немаат примено ниту еден гол. Ние овде типуваме 1 со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.83

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*