Натпревар со традиција (13.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на полската Екстракласа се сретнуваат екипите на Корона и Раков.

Корона е на 15-то место со вкупно 23 бода и учинок од 4 победи, 11 реми и 8 порази.

Раков е на 4-то место и досега имаат 40 бода преку 11 победи, 7 реми и 5 порази.

Овие две екипи во изминатите шест меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели гол постигнува само едниот тим, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.91 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*