Натпревар со драстичен пад на коефициентот (13.03.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од словенската Прва лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 16:45 се сретнуваат екипите на Алумињ и Рогашка. Домаќините се наоѓаат на 8-та позиција со вкупно 25 бода, додека гостите се на 9-то место со 22 бода.

Алумињ – Рогашка – 2 @ 2.15 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Рогашка беше 2.99, а во моментов бележи пад од скоро 28% и се плаќа со квота 2.15 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*