Зголемени квоти за натпреварот Челзи – Њукасл

Денес од 21:00 во рамките на англиската Премиер лига се сретнуваат екипите на Челзи и Њукасл.

Челзи е на 11-та позиција со вкупно 36 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 6 реми и 10 порази, додека Њукасл е на 10-то место со 40 бода и учинок од 12 победи, 4 реми  и 11 порази.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Кол Палмер да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 11 зголемен на 12
  • Николас Џексон да постигне гол со глава коефициент 15 зголемен на 17

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*