Тикет на денот е-Спорт (11.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе добиеме уште двајца патници во четвртфиналето на RES Latin American Series #2, а во прилог ви нудиме по еден меч во групата А и Б.

Fluxo – Sharks – 1 @ 1.57 во Bet365

Fluxo е во серија од четири победи против Sharks, од кои три беа остварени во февруари годинава, па сакаат да продолжат во исто темпо. Fluxo имаше мала криза од три порази во текот на последните четири дена, но со убедливата победа против Corinthians делува дека беа залечени сите рани. За разлика од нив, Sharks беше во одлична форма, но тешко ги погоди поразот од Case (0-2) пред два дена. Наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во Bet365.

Solid – W7m Esports – 2 @ 1.86 во 22Bet

Solid еднаш успеа да го изненади W7M во февруари, но тоа беше единствениот знак на живот кој го покажа во меѓусебните дуели бидејќи останатите четири ги загуби. W7m е фаворит за пласман во четвртфинале, иако нема да има лесна задача и очекуваме возбудлив натпревар меѓу двете екипи. Со оглед на меѓусебните резултати, наш фаворит ќе биде w7m и затоа ви предлагаме 2 со квота 1.86 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.92

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*