Тикет на денот (понеделник, 11.03.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Секако дека денешната понуда не може да се мери со понудата од претходните два дена, но немавме некои посебни проблеми околу составувањето на тикетот.

Алмерија – Севиља – 0-2 @ 1.90 во Mozzart

Неверојатен е фактот дека Алмерија се уште нема победа во оваа сезона од Ла Лига. Изиграа 27 натпревари, а изгубија 18 пати и 9 пати изиграа нерешено. Интересно е дека во претходниот период успеаја да останат непоразени против Атлетико Мадрид, Билбао и Жирона. На гостувањето кај Барса и Реал изгубија со по 3-2, а во Мадрид лесно можеа и да победат бидејќи имаа два гола предност. Следната сезона ќе играат во Сегунда и тоа е скоро сигурно. Гостите доаѓаат во одлична форма и тие зедоа бод во Валенсија, а изгубија од Реал Мадрид. Овде очекуваме мирен и неефикасен натпревар и типуваме 0-2 гола со квота 1.90 во Mozzart.

Рандерс – Митиланд – 2 @ 1.95 во 22Bet

Митиланд со победата на Копенхаген во минатото коло ја презеде лидерската позиција во Данска, но со тоа се потврди дека ќе има неизвесна завршница. Сега е втор Бронби со бод помалку од екипата од Хернинг, а актуелниот шампион заостанува три бода. Домаќините после две врзани победи убедливо беа поразени во претходното коло на гостувањето кај Виборг и своите шанси ги минимализира за да завршат во првиот дел од табелата. Наш предлог за овој натпревар е 2 со квота 1.95 во 22Bet.

Варта – ЛКС Лоџ – 1 @ 2.00 во Bet365

Овие две полски екипи се борат за опстанок во елитата и шансите се поголеми за домаќините, додека за гостите треба да се случи чудо. Домаќините во последно време играат солидно и немаат пораз на последните четири натпревари, а запишаа две победи и две реми. Гостите пак се наоѓаат на дното на табелата со 13 бода и учинок од 3 победи, 4 реми и дури 16 порази. Според сите параметри, Варта е фаворит на овој дуел, а веруваме дека ќе ја оправдаат таа улога. Ние типуваме 1 со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*