Тикет на денот е-Спорт (10.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе гледаме два натпревари од групите Ц и Д на RES Latin American Series #2, при што ќе дознаеме две екипи кои ќе бидат елиминирани од турнирот додека победниците од натпревари ќе добијат уште една шанса да обезбедат пласман во четвртфинале.

Oddik – La Rugoneta – 1 @ 1.25 во Bet365

Oddik има два порази од Galorys и Pain Gaming, додека La Rugoneta беше поразена од Mibr и Imperial Esports. Двете екипи не делуваат дека имаат квалитет за пласман во втората фаза од натпреварувањето, па денеска ќе гледаме тврд натпревар без многу возбудувања, но тактичка игра, а наш предлог е 1 со квота 1.25 во Bet365.

Flamengo – Furia Academy – 2 @ 2.10 во 22Bet

Две екипи кои се наоѓаат во очајна форма и имаат по четири порази на претходните пет меча во сите натпреварувања. Еден од нив денеска ќе „преживее“ и ќе се избори за трет натпревар во групата Д, каде што одлични се adalYamigos и Bestia. И тука очекуваме неизвесен меч без многу драма, а ви предлагаме 2 со квота 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*