Натпревар со традиција (10.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на француската Лига 1 се сретнуваат екипите на Лил и Рен.

Лил досега има освоено 41 бод преку 11 победи, 8 реми и 5 порази.

Рен пак е нешто подолу на табелата со 35 бода и учинок од 9 победи, 8 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели гол постигнуваат двете екипи, па веруваме дека и овој пат може да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*