Зголемени квоти за натпреварот Вердер – Дортмунд

Денес од 18:30 во рамките на германската Бундеслига ќе имаме можност да го погледнеме натпреварот помеѓу Вердер и Дортмунд.

Вердер во последните пет натпревари запиша две победи, едно реми и еден пораз, додека Дортмунд во истиот временски период оствари две победи, две реми и еден пораз.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Санчо да постигне прв погодок коефициент 7.50 зголемен на 8
  • Фулкруг да постигне гол со глава коефициент 9.50 зголемен на 10

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*