Зголемени квоти за натпреварот Барселона – Мајорка

Денес од 21:00 часот започнува новата рунда во шпанската Ла Лига, а премиерниот дуел ќе се игра помеѓу екипите на Барселона и Мајорка.

Барса е на 3-та позиција со 58 бода кои ги имаат освоено преку 17 победи, 7 реми и 3 порази, додека Мајорка е на 15-то место со 27 бода и учинок од 5 победи, 12 реми и 10 порази.

Овде Барселона е голем фаворит, но искрено очекуваме Мајорка да им пружи отпор, па сметаме дека ќе гледаме еден интересен и возбудлив натпревар.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Левандовски да постигне гол со глава коефициент 8 зголемен на 8.50
  • Кансело да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 21 зголемен на 23

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*