Натпревар со драстичен пад на коефициентот (08.03.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од австриската втора лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:10 се сретнуваат екипите на Стрипфинг и Амштетен. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа и четири порази, додека гостите во истиот временски период остварија три победи и два порази.

Стрипфинг – Амштетен – 2 @ 2.62 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Амштетен беше 3.44, а во моментов бележи пад од скоро 24% и се плаќа со квота 2.62 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*