Бундеслига 25-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Овој викенд на програмата ќе ги гледаме натпреварите од 25-та рунда во германската Бундеслига каде што ќе имаме доста интересни дуели. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Штутгарт – Унион Берлин – 1

Колото започнува со натпревар помеѓу две големи изненадувања во Германија оваа сезона. Домаќините важат за пријатно изненадување и во моментов се наоѓаат на 3-та позиција на табелата со реални шанси за пласман во ЛШ, додека гостите се на дното на табелата и од нив очекувавме многу повеќе. Како и да е, Швабите се во предност на овој дуел и типуваме 1 со квота 1.50 во Mozzart.

Аусгбург – Хајденхејм – ГГ

Аугсбург е на средината на табелата и после релативно лошата серија резултати тие запишаа две последователни победи, па со тоа до некаде може да кажеме дека го осигураа опстанокот. Истото важи и за Хајднехејм кој е на сигурно и единствен приоритет им е друштвото со најдобрите во Германија. Ние овде очекуваме ГГ со квота 1.62 во Bet365.

Менхенгладбах – Келн – 1

На почетокот на сезоната очекувавме дека домаќините ќе се борат за пласман во Европа, но како што стојат работите ништо нема да биде од тоа бидејќи се наоѓаат на втората половина на табелата. За противник го имаат тимот на очајниот Келн кој е дел од црвената зона и важи за еден од поголемите фаворити за елиминација. Менхенгладбах е благ фаворит, а ние очекуваме да победат. Типуваме 1 со квота 1.83 во 22Bet.

Баерн Минхен – Мајнц – 1/1

Баерн Минхен заостана во борбата за титула. Тие имаат 10 бода помалку од лидерот Леверкузен, па искрено оваа разлика ќе биде многу тешко да се надомести во преостанатите кола. Мора да нагласиме дека Баерн успеа да помине понатаму во ЛШ така што успеа да го надигра тимот на Лацио. Мајнц е дел од црвената зона, поточно ја имаат претпоследната позиција на табелата и опстанокот е се подалеку со секое ново коло. Ние очекуваме Баварците да доминираат и типуваме 1/1 со квота 1.73 во 20Bet.

Лајпциг – Дармштат – 1/1

Лајпциг и официјално го заврши патувањето во Европа бидејќи беа поразени од Реал Мадрид со вкупен резултат од 2-1, па сега ќе можат да се посветат на Бундеслигата. Дармштат е на дното на табелата и само чудо би ги спасило за и следната сезона да играат во Бундеслигата. Лајпциг не смее да ги прокоцка бодовите на овој натпревар, а ние типуваме 1/1 со квота 1.53 во Mozzart.

Вердер – Дортмунд – ГГ

Екипата на Вердер бележи лоши резултати во последно време, поточно играат доста променливо и тоа ги доведе надвор од зоната за Европа, но со оглед на фактот дека за нив примарната цел е опстанок, веруваме дека фановите се задоволни со досегашниот учинок. Дортмунд пак и оваа година нема да стигне до титула бидејќи конкуренцијата е огромна и бодовниот заостаток им е 20 бода зад Леверкузен. Овде очекуваме отворен дуел со најмалку по еден гол на двете страни. Коефициентот за ГГ е 1.44 во Bet365.

Бохум – Фрајбург – 0-2

Бохум е веднаш над црвената зона, но има солидна бодовна предност, па веруваме дека до крајот на сезоната ќе успеат да ја зачуваат и да останат дел од елитата и следната сезона. Фрајбург се наоѓа на средината и зад себе во првенството имаат релативно лоши резултати, но важно е што нивниот опстанок не е загрозен. Овде очекуваме мирен натпревар и типуваме 0-2 гола со квота 1.75 во 22Bet.

Ајнтрахт – Хофенхајм – ГГ

Овие две екипи на овој дуел влегуваат со добро расположение бидејќи запишаа победа во последното коло. Ајнтрахт беше подобар од Хајденхејм и зеде важни три бода на тоа гостување, додека Хофенхајм собра 6 бода од последните два натпревари и победи против Дортмунд и Вердер. Искрено на овој дуел немаме фаворит, па решивме да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.53 во 20Bet.

Леверкузен – Волфсбург – 1

Леверкузен со секое ново коло е поблиску до титулата во Германија. Тие имаат солидна предност и не веруваме дека ќе ја пркоцкаат во преостанатите кола од Бундеслигата. Исто така мора да нагласиме дека се единствен непоразен тим во Германија во досегашниот тек од првенството. Волфсбург пак нема победа во последните осум натпревари, поточно на тие дуели запиша шест реми и два порази, а не веруваме дека нешто подобар резултат ќе остварат и сега. Типуваме 1 со квота 1.35 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*