Тикет на денот е-Спорт (09.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска на програмата ни се два натпревари од DreamLeague кои се играат во рамки на плејофот и наскоро ќе го дознаеме освојувачот на турнирот.

Team Spirit – Xtreme Gaming – 2 @ 2.00 во Bet365

Xtreme Gaming во изминатите две недели двапати го совлада Team Spirit и покажа дека е поквалитетен тим, иако и Team Spirit не е за потценување бидејќи има три победи по ред во сите натпреварувања. Победникот од оваа средба ќе игра во малото финале, додека поразениот ќе замине дома со 85.000 долари. Наш предлог е 2 со коефициент 2.00 во Bet365.

Team Falcons – BB Team – 1 @ 1.40 во 22Bet

Влогот во овој меч е огромен за двете екипи, затоа што победникот ќе игра во големото финале, а со самиот настап ќе има обезбедено најмалку 175.000 долари и 3.500 Esl Pro Tour поени. Наш фаворит ќе биде Falcons поради две причини. Една од нив се двете победи во меѓусебните средби против BB Team во изминатите недели, како и седум победи по ред во сите натпреварувања, додека BB Team игра променливо и загуби двапати на последните четири меча. Ние предлагаме 1 со квота 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.82

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*