Зголемени квоти за натпреварот Рома – Брајтон

Денес се играат натпреварите од 1/8 финалето на Лига Европа и конференциската Лига, а во Рим ќе се сретнат екипите на Рома и Брајтон.

Рома успеа во баражот да го елиминира Фејнорд преку пеналите, додека Брајтон обезбеди директен пласман до тука.

Што се однесува до моменталната форма, Рома во последните пет натпревари запиша четири победи и едно реми, а Брајтон во истиот временски период запиша една победа, едно реми и три порази.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени бонус квоти за два типови и тоа:

  • Дибала да постигне гол надвор од 16-тник коефициент 11 зголемен на 12
  • Еван Фергусон да постигне гол со глава коефициент 11 зголемен на 12

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*