Натпревар со драстичен пад на коефициентот (07.03.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од конференциската лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:45 се сретнуваат екипите на Молде и Клуб Бриж. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи, едно реми и еден пораз, додека Клуб Бриж во истиот временски период запиша две победи, едно реми и два порази.

Молде – Клуб Бриж – 2 @ 2.38 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Клуб Бриж беше 2.88, а во моментов бележи пад од скоро 17% и се плаќа со квота 2.38 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*