Тикет на денот е-Спорт (07.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Полека се составуваат коцките за конечниот пласман на екипите во втората фаза на DreamLeague Season 22, а еден од патниците во плејофот е Team Falcons.

OG – Team Spirit – 1 @ 2.75 во Bet365

OG е на делба на третата позиција со Team Spirit и мора да победи доколку сака да заврши во топ-4, но тоа воопшто нема да биде лесно. Влогот на двете екипи ќе биде голем затоа што победа значи и пласман во нокаут-фазата, па сигурно ќе влезат внимателно во средбата. Проблем за Team Spirit e тоа што има шест порази по ред во сите натпреварувања, додека OG славеше на три и загуби на три меча. Ние предлагаме 1 со коефициент 2.75 во Bet365.

Xtreme Gaiming – Gaimin Gladiators – 2 @ 1.83 во 22Bet

Gaimin Gladiators е четврти тим во светот и фаворит за многумина на дуелот против Xtreme Gaming кој се наоѓа дури на 18. место на ранг-листата. Xtreme Gaiming има нов и квалитетен тим кој ветува, но тие не импресионираа на BB Dacha, а и сега се мачат на DreamLeague Season 22. Ние и овој пат ќе се решиме за поискусниот тим во светот на Dota 2 и ќе ви понудиме 2 со квота 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*