Тикет на денот (четврток, 07.03.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Благодарение на натпреварите од Лига Европа, денес имаме солидна понуда. Ќе се игра 1/8 финалето од две послаби европски натпреварувања, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Спарта – Ливерпул – 0-2 @ 1.76 во Mozzart

Ливерпул и понатаму е во игра за оваа сезона да ја завршат со четири трофеи. Еден веќе освоија во ЕФЛ Купот, а им остана Премиер лига, Лига Европа и ФА Купот. Пред дуелот со Спарта, Ливерпул славеше на гостувањето во Нотингем и тоа со гол во последните секунди од натпреварот. Таа победа ги остави на првата позиција и како лидери ќе го дочекаат дерби натпреварот против Манчестер Сити. Спарта го елиминираше Галатасарај во баражот за оваа рунда и со самиот пласман до тука тие може да кажеме дека се комплетно задоволни. Овде очекуваме меч каде што многу ќе се тактизира и ќе има мал број погодоци. Наш предлог е 0-2 гола со квота 1.76 во Mozzart.

Олимпијакос – Макаби Тел Авив – 0-2 @ 1.75  во 22Bet

Пирејците се во серија од седум последователни победи од кои пет ги остварија во грчката Супер лига и две во баражот за 1/8 финалето од конференциската лига. Тие го победија унгарскиот шампион два пати со резултат 1-0. Борбата за титула во Грција им е приоритет и моментално се на 3-то место. Макаби Тел Авив го освои првото место во групата пред Гент, Зорија и Бреидаблик, а исто така ја презеде и првата позиција во домашното првенство, па имаат бод повеќе од имењакот од Хаифа. Како и да е, ние овде очекуваме мирен натпревар без многу погодоци и типуваме 0-2 гола со квота 1.75 во 22Bet.

Фрајбург – Вест Хем – ГГ @ 1.70 во Bet365

Жребот повторно ги спои овие два тима во истата сезона. Играа во иста група во Лига Европа, а Вест Хем директно се пласираше до овој дел, додека Германците мораше преку бараж. Фрајбург беше без победа во регуларните 90 минути веќе осум последователни натпревари. Тој единствен триумф после продолженијата го освоија против Ленс и тоа ги доведе до 1/8 финалето. Во минатото коло зедоа важен бод на натпреварот со Баерн и веруваме дека со голема самодоверба влегуваат во овој натпревар. Вест Хем врза две победи во Премиер лигата и тоа после серијата без победи која траеше шест натпревари. На овој дуел очекуваме неизвесност и решивме да типуваме ГГ со квота 1.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*