Зголемени квоти за натпреварот Манчестер Сити – Копенахген

Денес на „менито“ за обложување имаме два натпревари од најелитното фудбалско натпреварување – Лига на шампиони, а едниот ќе се игра на Етихад каде што силата ќе ја мерат екипите на Манчестер Сити и Копенхаген.

Домаќините се огромни фаворити на овој дуел и влегуваат со солидна предност од првиот натпревар, па пласманот понатаму е извесен за нив.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • Халанд да постигне гол со глава коефициент 7.50 зголемен на 8.00
  • Алварез да постигне погодок надвор од 16-тник коефициент 9.50 зголемен на 10

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*