Тикет на денот (среда, 06.03.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме нешто послаба понуда за разлика од претходните денови. Сепак тука се реванш натпреварите од ЛШ и останатите дуели од вонредното коло во Чемпионшип. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Манчестер Сити – Копенхаген – 1&4+ @ 2.05 во Mozzart

Во првиот натпревар не беше воопшто лесно за Манчестер Сити, но сепак на крајот стигнаа да остварат резултат 3-1, па сега се на чекор од ¼ финалето. Сити е еден од поголемите фаворити за освојување на ова натпреварување, а веруваме дека и мотивот е огромен за да се одбрани титулата. Копенхаген со самиот пласман во нокаут фазата ја оствари својата примарна цел. Во минатиот викенд беа поразени од Митиланд, а на Етихад овој пат ќе се потрудат барем достојно да бидат елиминирани. Ние типуваме 1&4+ со квота 2.05 во Mozzart.

КПР – ВБА – 2 @ 2.55 во 22Bet

Две екипи кои се во одлична форма се сретнуваат во вонредното коло од Чемпионшип. КПР врза три победи, прв пат во оваа сезона, а во саботата направија вистинска сензација со триумф над лидерот Лестер. Пред тоа победија против Бристол во гости и Ротерам на домашен терен. ВБА се наоѓа на високот 5-то место со вкупно 59 бода кои ги имаат освоено преку 17 победи, 8 реми и 10 порази. Како што стојат сега работите, овој тим ќе мора да се потруди за да стигне до плеј оф и евентуален пласман во Чемпионшип. Ние одлучувме на овој натпревар да типуваме 2 со квота 2.55 во 22Bet.

Миделсброу – Норвич – X2&2+ @ 2.05 во Bet365

Миделсброу со лошите резултати го доведе во прашање својот статус во Чемпионшип. За лондонскиот тим се претпоставуваше на почетокот дека ќе се борат за пласман во Премиер лига, но веќе после воведните рунди беше јасно дека нема да биде ништо од тоа. Гостите се приближуваат кон плеј оф зоната. Сега се веднаш под цртата со бод помалку од Хал, а во преостанатиот дел од првенството е примарна цел за да стигнат до таа зона. Овде очекуваме гостите да останат непоразени и одлучивме да ви дадеме предлог тип Х2&2+ со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.72

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*