Тикет на денот е-Спорт (06.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваме каде што застанавме вчера, односно со шесто коло на DreamLeague Season 22 во Dota 2.

Gaimin Gladiators – OG – 2 @ 2.25 во Bet365

OG по пет одиграни меча во втората фаза има три победи и два порази со што се наоѓа на третата позиција и има реални шанси да заврши на првите две позиции. Ситуацијата кај Gaimin Gladiators е покомплицирана затоа што екипата со две победи и три порази се наоѓа на делба на четвртата позиција со уште две екипи. На последниот меѓусебен меч на овие тимови, одигран во рамки на истиот турнир, славеше OG со 1-0, па поради тоа наш предлог е 2 со коефициент 2.25 во Bet365.

Shopify Rebellion – Xtreme Gaming – 2 @ 1.44 во 22Bet

Shopify Rebellion има три порази по ред и од врвот падна дури до шестото место, но со реални шанси за борба за топ-4. Во идентична ситуација е и Xtreme Gaming, а овој меч за нив ќе има огромна важност доколку сакаат да изборат пласман на позициите кои водат во нокаут-фазата на Dream League Season 22. Двете претходни меѓусебни средби завршија без победник, но овој пат очекуваме славје за Xtreme Gaming. Ние предлагаме 2 со квота 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*