Натпревар со традиција (06.03.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Саутемптон и Престон.

Саутемптон е на 4-та позиција со вкупно 70 бода кои ги имаат освоено преку 21 победа, 7 реми и 7 порази.

Престон е на 9-то место со 53 бода и учинок од 15 победи, 8 реми и 12 порази.

Овие две екипи во изминатите пет меѓусебни дуел играат отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.15 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*