Тикет на денот е-Спорт (05.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваме со уште два натпревари од DreamLeague Season 22 во вториот дел од групната фаза.

Team Falcons – Xtreme Gaming – 1 @ 1.40 во Bet365

Falcons запиша четири победи по ред, и тоа сите убедливи против BB Team, Team Spirit, OG и Gaimin Gladitors, а со тоа се искачи на првата позиција и е на добар пат да обезбеди финале во Upper Bracket. Нивниот денешен ривал Xtreme Gaming има две победи и два порази, па сè уште е во игра за останатите три позиции кои водат во нокаут-фазата. Сепак, Falcons е многу поквалитетен тим и тоа му го покажа на Xtreme Gaming и на 11 февруари годинава, па затоа ние ви предлагаме 1 со коефициент 1.40 во Bet365.

Shopify Rebellion – Team Spirit – 2 @ 1.44 во 22Bet

Team Spirit е во победничка форма против Shopify Rebellion и оствари четири победи во изминатите две години против денешниот ривал. Овој меч доаѓа во најдобар можен момент за Team Spirit кој со победа би се искачил најмалку до петтата позиција во групата и ќе остане блиску до местата кои водат во полуфиналето на Lower Bracket. За разлика од нив Shopify Rebellion треба да слави ако сака да напредува најмалку до третото место. Наш предлог е 2 со квота 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.01

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*