Натпревар со драстичен пад на коефициентот (05.03.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската Национал лига – Север кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 20:45 се сретнуваат екипите на Банбјури и Рашл. Домаќините во последните пет натпревари запишаа четири победи и едно реми, а гостите во истиот временски период остварија една победа, едно реми и три порази.

Банбјури – Рашл – 2 @ 2.20 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Рашл беше 2.91, а во моментов бележи пад од скоро 24% и се плаќа со квота 2.20 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*