Тикет на денот е-Спорт (04.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Втората фаза од турнирот DreamLeague Season 22 ќе го следиме во нашиот тикет од е-Спортот, а во прилог ви нудиме два натпревари.

Xtreme Gaming – Aurora – 1 @ 1.36 во Bet365

Xtreme Gaming оствари само една победа во првите три кола и се наоѓа на делба на четвртата позиција со OG и Gaiming Gladiators. За разлика од нив, Aurora се наоѓа на дното со три порази по ред и пред елиминација од натпреварувањето. Овие екипи одиграа само еден меч досега и заврши нерешено (1-1), а тоа е знак дека може да очекуваме драматичен натпревар. сепак, наш предлог е 1 со коефициент 1.36 во Bet365.

OG – Shopify Rebellion – 2 @ 1.83 во 22Bet

OG славеше само против Xtreme Gaming, но загуби од Team Falcons и BB Team, додека Shopify Rebellion во моментов е на третата позиција во групата со две победи и еден пораз, а со нов триумф дефинитивно ќе се издвои во трката за пласман во нокаут-фазата. На последните два меча меѓу овие екипи немаше победник, односно двете завршија нерешено, но затоа денеска се очекува голема битка. Ние предлагаме 2 со квота 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.48

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*