Тикет на денот (понеделник, 04.03.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес понудата не е нешто посебно импресивна, но веќе од утре не очекува продолжение на европските купови. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Шефилд – Арсенал – 2/2&4+ @ 2.65 во Mozzart

Топџиите не смеат да размислуваат поинаку за исходот на денешниот натпревар, освен да победат. Шефилд знае да покаже „заби“, но многу често останува без нив посебно кога игра на домашен терен. Во претходните три натпревари дома примија по 5 гола. Арсенал пак ја продолжува трката со Ливерпул и Сити, а титулата е огромна желба за фановите на овој клуб. Ние овде очекуваме Арсенал да доминира и да запише убедлива победа. Одлучивме да типуваме 2/2&3+ со квота 2.65 во Mozzart.

Елче – Алкоркон – 1&0-3 @ 1.93 во 22Bet

Последниот натпревар од 29-то коло на шпанската Сегунда се игра во Елче каде што домашниот тим Елче ќе го дочека тимот на Алкоркон. Домаќините имаат приоритет за да се вратат во елитата, а дали тоа ќе го направат директно, ќе мора да почекаме за да покаже времето. Елче е на 8-тa позиција, но лидерот Леганес не е предалеку и има 6 бода повеќе. Алкоркон е во зоната за елиминација, па за нив предвидуваме грчевита борба за опстанок. Ние овде типуваме 1&0-3 гола со квота 1.93 во 22Bet.

Ден Бош – Гронинген – 2&2+ @ 1.95 во Bet365

Гронинген имаше голема шанса да направи сензација во ½ финалето од холандскиот куп и тоа на гостувњаето кај Фејнорд. Имаа водство и тоа 30 минути пред крајот, но сепак беа поразени со резултат 2-1 примајќи гол во самиот финиш од натпреварот. Ден Бош важи за еден од послабите тимови во втората лига, а тоа го докажува фактот што немаат победа на последните седум натпревари. Според сите овие податоци, гостите се фаворити, па очекуваме да остварат лесна победа. Наш предлог е 2&2+ @ 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.97

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*