Тикет на денот е-Спорт (03.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе гледаме два натпревари од RES European Series #1 каде што се игра третото коло и ќе бидат познати последните патници во четвртфиналето.

Ecstatic – Monte – 1 @ 1.53 во Bet365

Ecstatic има четири порази и еден триумф на последните пет меча во сите натпреварувања, па денеска ќе се обиде да го оствари вториот, меѓутоа тоа ќе биде многу тешко затоа што против себе го има Monte, кој беше еден од фаворитите за првите две места во групата Д. Последниот меѓусебен дуел заврши среќно за Ecstatic кој славеше со 1-0, а ние очекуваме втора победа годинава за нив и затоа ви предлагаме 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

Fnatic – Preasy – 2 @ 1.79 во 22Bet

Fnatic ги пропушти своите шанси, па денеска ќе се надигрува со Preasy за пласман на втората позиција во групата Б, а со тоа и во четвртфинале на турнирот. Шансите не им се големи, но очекуваме драматичен натпревар како нивниот претходен одигран на 28 февруари кога славеше Preasy со 2-1. Очекуваме идентично сценарио и сега со победа за Preasy, па затоа наш предлог е 2 со квота 1.79 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.73

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*