Натпревар со драстичен пад на коефициентот (03.03.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската Премиер лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 14:00 се сретнуваат екипите на Барнли и Борнмут. Домаќините во последните пет натпревари запишаа едно реми и четири порази, додека гостите во истиот временски период остварија три реми и два порази.

Барнли – Борнмут – 2 @ 1.91 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Борнмут беше 2.38, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 1.91 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*