Тикет на денот (сабота, 02.03.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е навистина импресивна, па веруваме дека ќе ја искористиме правилно. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Бохум – Лајпциг – 2 @ 1.62 во Mozzart

Бохум оствари неколку импресивни резултати во последно време, а како најголем успех го издвојуваме триумфот над Баерн Минхен во претпоследното коло каде што успеа овој тим да ги надигра Баварците и да оствари победа со резултат 3-2. Лајпциг од друга страна попушти во вториот дел од сезоната и бележи доста променливи резултати, па поради тоа и нивниот пласман во Лигата на шампионите за следната сезона е доведен во прашање. Сепак овде сметаме дека треба да земат лесни три бода, па типуваме 2 со квота 1.62 во Mozzart.

Валенсија – Реал Мадрид – ГГ @ 1.91 во 22Bet

Валенсија оваа сезона игра далеку подобра за разлика од претходните сезони. Иако во моментов се уште не се во зоната за Европа, веруваме дека до крајот ќе се борат и нема да се предадат, па ќе фатат место кое води во најмала рака за Лигата на конференции. Реал Мадрид од друга страна ја презеде лидерската позиција и покрај тоа успеа да создаде одлична предност во однос на второпласираниот тим на Жирона. На Местаља обично гостувањата се тешки, па затоа решивме да го избегнеме конечниот исход на овој натпревар. Ние типуваме ГГ на овој дуел со квота 1.91 во 22Bet.

Тотенхем – Кристал Палас – 1 @ 1.50 во 20Bet

Тотенхем некако заостана во борбата за титула, а и нивниот пласман за европските купови е доведен во прашање. Во изминатите 25 изиграни натпревари успеаа да соберат 47 бода, а во последните пет натпревари запишаа две победи, две реми и еден пораз во последното коло од тимот на Волвс. Кристал Палас е на вториот дел на табелата со солидна предност во однос на најзагрозените екипи, а со оглед на фактот дека за нив приоритет е навремениот опстанок, може да кажеме дека се задоволни со досегашниот учинок. Тотенхем се издвојува како фаворит на овој дуел, па очекуваме да земат лесни три бода. Типуваме 1 со квота 1.50 во 20Bet.

Витесе – Твенте – 2 @ 1.53 во Bet365

Овде имаме дуел на две многу различни екипи. Домаќините се дел до црвената зона и како што стојат работите, овој тим ќе се бори за опстанок до самиот крај на сезоната. Добро е тоа што во минатото коло зедоа важни три бода на гостувањето против Ексцелзиор, па шансите за да стигнат до плеј аут ги зголемија. Твенте од друга страна е на 3-то место и зад себе има генерално добри резултати. Овде без поголеми дилеми типуваме 2 бидејќи очекуваме гостите да доминираат. Коефициентот за тоа во Bet365 изнесува 1.53.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*