Тикет на денот е-Спорт (01.03.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет ќе следиме два меча од RES European Series #1 во CS2. Тие се играат во рамки на второто коло и ќе дознаеме двајца патници во четвртфиналето на турнирот.

Bleed – Young Ninjas – 1 @ 1.38 во 22Bet

Bleed оствари победа против BIG во првото коло и направи чекор напред кон нокаут-фазата, а денеска ќе се пресмета против Young Ninjas, кој славеше против AMKAL. Ова ќе биде нивна прва средба, а наш фаворит дефинитивно е Bleed Поради тоа што оствари две победи по ред, додека Young Ninjas вчера разочара против Zero Tenacity и сите слабости испливаа на површина. Наш предлог е 1 со коефициент 1.38 во 22Bet.

BB Team – Preasy – 2 @ 1.72 во Bet365

BB Team славеше на претходниот меѓусебне меч против Preasy со 2-1 и тоа беше важна победа за екипата по трите порази по ред. за разлика од нив Preasy игра за нијанса подобро и славеше двапати на претходните три меча во сите конкуренции, па денеска ќе сака да се реваншира за поразот. Победа на Preasy ќе значи и пласман меѓу најдобрите осум тима во нокаут-фазата. Ние предлагаме 2 со квота 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.37

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*