ТИП НА ДЕНОТ (01.03.2024, 20:45) ЛАЦИО – МИЛАН

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а во фокусот секако ќе биде дербито од Серија А помеѓу Лацио и Милан.

Лацио не се откажува од Топ 4

Лацио многу лошо ја отвори сезоната и беше големо разочарување на почетокот на сезоната. Играњето на два фронта си го донесе данокот, но тимот на Сари како што одминува сезоната е се подобар. Моментално се наоѓа на 8-то место, но се уште се надева за пласман во Лигата на шампиони. Во последните пет меча Лацио запиша три порази и малку се оддалечи од целта, па сега заостанува цели осум бода од четвртто место. Сезоната е се уште дога, па Лацио не се откажува, меѓутоа, за тоа ќе му биде потребен позитивен резултат на овој меч, па сигурно Лацио ќе игра на победа, но со претпазливост. Тимот е со голема самодоверба бидејќи пред неколку дена запиша голема победа против Баерн Минхен во осминафиналето од ЛШ. Домашниот терен сигурно ќе биде голема предност бидејќи Лацио оваа сезона игра одлично на „Олимпико“, меѓутоа традицијата против Милан во последните сезони не е на нивна страна.

Милан го брка второто место

Милан оваа сезона не ги оправдува очекувањата и во Серија А многу заостанува зад лидерот, па трката за Скудетото веќе одамна е завршена. Росонерите играат топло-ладно оваа сезона, но во последно време најдоа континуитет и влегоа во серија на добри резултати. Милан влезе во серија од пет победи, но на последните два меча освои само еден бод, па сака што побрзо да се врати на победите. Полека се решава проблемот со повредени фудбалери, се вратија многу важни играчи, па секако дека целта на овој меч ќе бидат трите бода. Во последно време Милан има добри резултати против Лацио, а тоа може да ја поткрене самодовербата во тимот. Пиоли веќе најви дека Милан до крајот на сезоната ќе се бори за второто место на табелата, од кое во моментов заостанува четири бода.

Очекување

Дуел на два тима кои играат отворен фудбал и ќе играат за гол повеќе од противникот на овој меч. Тоа е предузлов за возбудлив и ефикасен меч.

ТИП:

Лацио – Милан – 3+ @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*